Planujecie właśnie oprawę swojego wesela i chcecie dopracować najdrobniejsze szczegóły? Para Młoda powinna zadbać, by każdy z zaproszonych gości miał jak dojechać i wrócić z miejsca uroczystości. Logistyka szczególnie ważna jest wtedy, gdy zabawa weselna odbywa się daleko od kościoła czy urzędy stanu cywilnego lub jedna z rodzin pochodzi z zupełnie innej okolicy niż druga. Jak zorganizować wynajem samochodów i transport? Przeczytajcie nasz artykuł i poznajcie sprawdzone porady, aby uniknąć niepotrzebnych problemów.

Ustalcie, ile osób potrzebuje transportu ślubnego

Większość przyszłych nowożeńców poświęca wiele czasu na analizę propozycji firm oferujących wynajem samochodów do ślubu. Zastanawiają się nad marką, modelem i kolorem, aby dopasować limuzynę do motywu przewodniego wydarzenia oraz stylistyki, w której ma ono zostać utrzymane.

Warto jednak dokładnie przeanalizować także listę gości pod kątem tego, czy dla poszczególnych osób dojazd na salę weselną nie będzie problemem. W przypadku, gdy Panna Młoda pochodzi z zupełnie innego regionu niż Pan Młody, wynajem samochodu lub autokaru świadczy o trosce. Dla wielu osób długa trasa może okazać się naprawdę męcząca – zwłaszcza gdy nie zostaną zapewnione miejsca noclegowe w hotelu.

Wynajem samochodów luksusowych

Na podstawie ustalonej liczby osób, które będą chciały skorzystać ze zbiorczego środka transportu, możecie dobrać jego wielkość. Alternatywą są tradycyjne autokary. Weźcie jednak pod uwagę sytuację, że pojazdy starszego typu mogą zupełnie nie wpisywać się w oprawę Waszego wesela. To sprawia, że coraz więcej organizatorów decyduje się na wynajem samochodów luksusowych. Ekskluzywne busy z klimatyzacją i ogrzewaniem, rozkładanymi fotelami, dostępem do sieci Wi-Fi, nowoczesnym systemem multimedialnym i innymi udogodnieniami sprawią, że nawet wielogodzinna podróż będzie komfortowa.

Dobrym rozwiązaniem dla większej grupy osób może okazać się wynajem kilku busów. W miejsce dużego autokaru możecie zdecydować się np. na 3 pojazdy 9-osobowe. W ten sposób łatwiej ułożyć plan podróży. Poszczególne auta mogą mieć inne trasy przejazdów, aby odebrać pasażerów prosto spod ich domu i odwieźć na miejsce. Różne godziny odjazdu sprawdzą się także wtedy, gdy nie wszyscy goście chcą zostać na weselu aż do rana. Odpowiednio wcześnie przekażcie kierowcy kartkę z adresami.

Przygotujcie dobry plan

Po potwierdzeniu obecności zaznaczcie na liście gości osoby, które będą potrzebowały transportu. Najlepiej zapytajcie o to w czasie zapraszania (lub nieco później – telefonicznie). Teraz możecie poinformować pasażerów o miejscu zbiórki. W przypadku, gdy poszczególne osoby będą odbierane z domu, sporządźcie dokładny harmonogram z godzinami odjazdów. Poinformujcie również, o której godzinie wynajęty samochód będzie wracał z sali weselnej. Najlepiej, jeśli za transport będzie odpowiadała jedna z zaufanych osób, która dopilnuje wszystkich szczegółów w dniu uroczystości.

Sprawdźcie dostępność parkingu

Zdecydowaliście się na wynajem samochodów luksusowych typu bus? Sprawdźcie, czy pod hotelem, pensjonatem lub innym miejscem, w którym planowana jest impreza, znajduje się wystarczająco duży parking. Dzięki temu kierowca nie będzie musiał manewrować w poszukiwaniu miejsca, które pozwoli o dowolnej godzinie odjechać.

Pamiętajcie o nieprzewidzianych sytuacjach

Podczas wesela goście chcą znakomicie się bawić, co często wiąże się z piciem alkoholu. Z tego powodu warto zadbać, aby każdy bezpiecznie dotarł do domu. Osoba wcześniej wyznaczona do opieki nad transportem powinna dopilnować, aby każdy z pasażerów dotarł do samochodu i zajął wygodne miejsce.

Wypożyczalnia aut luksusowych w Gdańsku – poznaj naszą ofertę

Luxury Way to profesjonalna wypożyczalnia aut luksusowych z kierowcą. Jedną z naszych specjalności jest wynajem samochodów na ślub w Gdańsku i okolicach. Oprócz stylowego pojazdu dla Młodej Pary udostępniamy busy, które idealnie sprawdzą się jako środek transportu dla gości weselnych. Polecamy 7-osobowe vany oraz nowoczesne Mercedesy Sprinter mieszczące od 9 do 19 osób. Zapraszamy do zapoznania się z naszą flotą!

Ile kosztuje wynajem luksusowych aut?

Ile kosztuje wynajem luksusowych aut?