17.09.2020

Już jesienią 2020 roku na rynek trafi całkowicie nowy Mercedes klasy S, czyli model W223. To ważne wydarzenie, na które czeka nie tylko wielu miłośników tej marki, ale i cała branża motoryzacyjna. Seria luksusowych samochodów tego producenta zawsze wyznaczała nowe trendy. Czy będzie to godny następca modelu W222, który możesz tanio wynająć w naszej wypożyczalni aut w Gdańsku? Sprawdź już teraz – znamy pierwsze szczegóły techniczne!

Dlaczego S klasa od zawsze uchodzi za synonim luksusu?

Firma ta zaczęła produkować auta luksusowe już w roku 1951. Choć dopiero 21 lat później zaczęto stosować oficjalną nazwę S klasa (model W116), to już wcześniej samochody te zaskakiwały swoim przepychem.

Każdy nowy model charakteryzował się ciekawą stylistyką, bogatym wyposażeniem oraz najwyższą jakością wykonania. Na miano aut premium miało również wpływ to, że Mercedes zawsze stawiał na unikalne technologie. To właśnie w klasie S po raz pierwszy zastosowano m.in.:

 • system stabilizacji toru jazdy ESP,
 • system skracający drogę hamowania ABS,
 • nadwozie zaprojektowane z myślą o większym bezpieczeństwie pasażerów w czasie wypadku (pojawiło się już w 1959 roku!),
 • poduszkę powietrzną kierowcy, a później również pasażera.

Wszystkie te technologie bardzo szybko wchodziły do powszechnego użytku na rynku motoryzacyjnym. Również poprzednik, czyli model W222 wprowadził wiele innowacji. Możesz poznać je już teraz – zdecyduj się na tani wynajem, który oferuje nasza wypożyczalnia samochodów z Gdańska!

Co nowego ma zaoferować Mercedes W223?

Choć nie było jeszcze oficjalnej prezentacji nowego modelu Mercedesa, to jednak znamy już pewne szczegóły dotyczące tego auta klasy premium. Pojawiły się m.in. zdjęcia przodu oraz tyłu samochodu, jak i jego wnętrza. Wizualnie W223 nie zmieni się znacząco względem swojego poprzednika, czyli W222. Do najciekawszych, zewnętrznych nowości należy zaliczyć:

 • nowoczesne reflektory przednie wyposażone w projektor laserowy (technologia ta poprawi bezpieczeństwo, pozwalając na malowanie światłem różnych kształtów),
 • odświeżoną, masywniejszą sylwetkę, która wyraźnie podkreśla luksusowy charakter auta,
 • eleganckie, zaprojektowane specjalnie z myślą o tym modelu reflektory tylne.

Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że w pewnym stopniu będzie to autonomiczny samochód luksusowy. Zapewne ta S Klasa, czyli Mercedes W223, otrzyma w tej kategorii certyfikację trzeciego poziomu. Oznacza to, że auto będzie mogło częściowo wyręczyć kierowcę, choć wyłącznie pod jego nadzorem.

Największe zmiany skrywa wnętrze Mercedesa W223

Producent nie odważył się na poważne zmiany zewnętrzne, ale za to w środku widać prawdziwą rewolucję. Mercedes wyraźnie chce wyznaczyć nowe trendy w stylistyce wnętrz aut luksusowych klasy premium. Do ciekawych nowości należy zaliczyć:

 • całkowicie od nowa zaprojektowane wnętrze, w tym kokpit,
 • oświetlenie ambient, które dosłownie otoczy kierowcę i jego pasażerów (aż 250 diod),
 • 5 nowoczesnych ekranów, w tym jeden główny na konsoli środkowej (ich obecność pozwoliła na pozbycie się z auta aż 27 fizycznych przycisków),
 • multimedialny system MBUX drugiej generacji (od teraz kontrolę nad nim będą mogli przejąć nawet pasażerowie siedzący z tyłu),
 • nowoczesny design kokpitu, wyraźnie inspirowany modą na minimalizm.

Chcesz doświadczyć komfortu jazdy autem klasy premium? Zdecyduj się na wynajem!

Jak widzisz, nowa S klasa nie zawiedzie i na pewno znów wprowadzi na rynek motoryzacyjny wiele nowinek. Jednak Mercedes W223 będzie zaprezentowany dopiero jesienią, a do sprzedaży trafi na początku 2021 roku. Nie musisz czekać tak długo – model W222, czyli jego poprzednik, jest równie ciekawy. Jeśli jesteś miłośnikiem aut luksusowych tej marki, zdecyduj się na wynajem – skorzystaj z oferty Luxury Way. Nasza wypożyczalnia samochodów z Gdańska dysponuje rozbudowaną flotą pojazdów premium tego producenta.

O czym należy pamiętać przy wypożyczaniu luksusowego samochodu?

O czym należy pamiętać przy wypożyczaniu luksusowego samochodu?