29.10.2020

Od kilku lat wyraźnie widać duży wzrost zainteresowania Polaków usługami wypożyczalni samochodów. Korzystamy z nich nie tylko podczas wyjazdów wakacyjnych lub gdy potrzebny jest pojazd zastępczy po wypadku. Coraz częściej bowiem wynajem dotyczy aut luksusowych wraz z kierowcą, np. do ślubu lub odbycia podróży służbowej. Z dalszej części wpisu dowiesz się m.in., jakie marki i modele klasy premium cieszą się największą popularnością. Sprawdź już teraz!

Jakich aut Polacy najczęściej szukają w wypożyczalniach?

Zanim przejdziemy do pojazdów luksusowych, przyjrzymy się ogólnym statystykom związanym z chętnie wypożyczanymi markami samochodów. Polacy najczęściej poszukują modeli wygodnych, nowoczesnych i przede wszystkim tanich w wynajmie. W efekcie największym zainteresowaniem cieszą się niewielkie auta miejskie, w tym głównie takich producentów, jak:

  • Opel,
  • Renault,
  • KIA,
  • FIAT.

Szacuje się, że stanowią one około 30% wszystkich wypożyczanych w Polsce pojazdów. Korzystanie z małego samochodu z pewnością świetnie sprawdzi się w dużej metropolii. Zużywa niewiele paliwa, łatwo znaleźć dla niego miejsce parkingowe, a i bez problemu pomieści nawet większe zakupy.

Z drugiej strony auto takie nie gwarantuje odpowiedniego komfortu w trasie, szczególnie dłuższej. Nie ma również prestiżowego charakteru, przez co nie sprosta oczekiwaniom przedsiębiorcy wybierającego się w podróż służbową. Tutaj zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wynajem samochodu luksusowego razem z kierowcą. Najnowszy Mercedes klasy S, a może eleganckie Audi – jakie auta z segmentu premium cieszą się największą popularnością?

Samochody luksusowe – które z nich Polacy wynajmują najczęściej?

W tej kategorii pojazdów niekwestionowanymi liderami na rynku wynajmu są marki BMW oraz Mercedes. W przypadku pierwszego z tych producentów największą popularnością cieszą się modele serii 5 oraz 7. Świetnie się prezentują, ale przede wszystkim są bardzo wygodne i gwarantują wysoki komfort nawet podczas długiej podróży. Ich zaletą są również potężne silniki dające mnóstwo radości z jazdy.

W przypadku Mercedesa szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się S klasa. Na jej wynajem, wraz z kierowcą, często decydują się m.in. przedsiębiorcy. Dla takich osób auto musi być nie tylko wygodne, ale i reprezentacyjne. Wybór tego samochodu będzie miał wpływ na poprawę wizerunku firmy. Co więcej, producent ten znany jest z wypuszczania na rynek pojazdów niezawodnych, wyposażonych w różne nowinki technologiczne.

Oprócz tego osoby wypożyczające samochody luksusowe często wybierają takie marki jak:

  • Audi (np. model A8),
  • Porsche (w szczególności Carrera, Cayenne oraz Panamera),
  • Lexus (chociażby model GX).

Wynajem luksusowego samochodu do ślubu

Wypożyczenie auta klasy premium jest świetną opcją nie tylko dla przedsiębiorców, ale i osób planujących swój ślub. To wyjątkowy dzień w życiu każdego z nas i nie ma nic dziwnego w tym, że chcemy go spędzić w luksusowych warunkach. Wynajęcie takiego samochodu to gwarancja komfortowej podróży dla Pary Młodej, o co zadba doświadczony kierowca.

Wybór konkretnego auta zależy od indywidualnych preferencji. Wiele osób skłania się w stronę pojazdów nowoczesnych, w tym Mercedesa S klasy. Jednak wypożyczalnie często oferują także samochody zabytkowe, w tym pochodzące z czasów PRL-u. Są one profesjonalnie odrestaurowane i cieszą się sporym zainteresowaniem.

Wynajem luksusowych samochodów nie musi być drogi

Powyższe propozycje na pewno staną się dla Ciebie inspiracją, gdy będziesz chciał wypożyczyć auto klasy premium. Oczywiście ostatecznie zawsze kieruj się przede wszystkim swoim gustem i indywidualnym potrzebami. Jeśli szukasz profesjonalnej wypożyczalni, sprawdź ofertę naszej firmy Luxury Way. We flocie samochodów mamy m.in. ekskluzywnego Mercedesa S klasy W222, który dostępny jest na wynajem wraz z doświadczonym kierowcą. Gwarantujemy atrakcyjne ceny i elastyczne warunki umowy!

Nowy mercedes klasy S – co nowego?

Nowy mercedes klasy S – co nowego?